5 zalet nawilżania wysokociśnieniowego

Nawilżacze wysokociśnieniowe to gwarancja utrzymania właściwych parametrów powietrza w halach i zakładach produkcyjnych. Zachowanie odpowiedniej wilgotności wpływa na parametry procesów technologicznych, żywotność maszyn oraz jakość surowców i gotowych produktów. W warunkach wysokiej wilgotności zmniejsza się natężenie pyłu i kurzu, co pozostaje nie bez znaczenia także dla zdrowia pracowników. Ponadto dzięki redukcji napięcia elektrostatycznego nawilżacze skutecznie zmniejszają ryzyko powstania pożaru. Zalety nawilżania wysokociśnieniowego to:

  • Cicha praca
  • Niskie koszty eksploatacji
  • Możliwość dopasowania systemu do konkretnych potrzeb przedsiębiorstwa
  • Łatwość obsługi i automatyczna praca
  • Brak konieczności montowania innych kosztownych urządzeń

Nawilżacze wysokociśnieniowe pracują zgodnie z zadanymi ustawieniami oraz na bieżąco monitorują poziom wilgotności powietrza. Jest to sposób na utrzymanie stałych warunków w środowisku produkcyjnym i poprawę efektywności pracy.

Nawilżania i chłodzenie w jednym

Optymalna temperatura do pracy w większości przypadków mieści się w zakresie od 22 do 24 stopni Celsjusza, a wilgotność w przedziale od 40 do 60%. Oprócz nawilżania niezwykle ważne jest chłodzenie, zwłaszcza biorąc pod uwagę ciepło emitowane przez urządzenia pracujące na terenie hali. Nawilżacze współpracują z systemami chłodzenia hal, a zachowanie optymalnej wilgotności zapobiega nagrzewaniu się pomieszczeń. Nawilżacze wysokociśnieniowe pobierają ciepło bezpośrednio z nawilżanego powietrza. Pompa spręża wodę, a dysze atomizują ją do postaci mgły i równomiernie rozpylają po całej przestrzeni. Malutkie drobinki wody szybko rozprzestrzeniają się po hali, dzięki czemu efekty odczuwalne są niemal natychmiast.