Blog

5 zalet nawilżania wysokociśnieniowego

Nawilżacze wysokociśnieniowe to gwarancja utrzymania właściwych parametrów powietrza w halach i zakładach produkcyjnych. Zachowanie odpowiedniej wilgotności wpływa na parametry procesów technologicznych, żywotność maszyn oraz jakość surowców i gotowych produktów. W warunkach wysokiej wilgotności zmniejsza się natężenie pyłu i kurzu, co pozostaje nie bez znaczenia także dla zdrowia pracowników. Ponadto dzięki redukcji napięcia elektrostatycznego nawilżacze skutecznie […]

Czytaj dalej

Na czym polega nawadnianie podpółkowe?

Nawadnianie jest jednym z najważniejszych elementów w nie tylko w ogrodnictwie, ale również w rolnictwie. Bez odpowiedniej ilości wody warzywa, owoce czy kwiaty nie mogłyby rosnąć.

Czytaj dalej

Gdzie sprawdza się podlewanie podpółkowe?

Woda jest niezbędna do życia wszystkim: ludziom, zwierzętom i roślinom. Aby jednak dozować odpowiednią jej ilość i zapewniać najlepsze możliwe warunki, konieczne jest wykorzystanie nowoczesnych, zaawansowanych systemów. Jednym z nich są systemy podlewania podpółkowego. Czym się one charakteryzują? I gdzie znajdują swoje zastosowanie? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Czytaj dalej